neljapäev, 25. juuli 2013

Varsti



Oodata on veel vaid 10 päeva, kuni asun teele Saksamaa poole. Väike ärevus on juba sees, kuid ma usun, et tõelist äramineku tunnet pole mul veel olnud. Veel viimased päevad pere ja sõprade jaoks, keda ma ei näe tervelt 11 kuud. Kindlasti kaob mul selle ajaga kontakt paljude inimestega, kellega varemalt kokku puutusin. See on kurb, kuid mõeldes, et saan juurde palju uusi tuttavaid, siis ei olegi see kaotus nii suur, sest et parimad jäävad nagunii.

 Ma usun, et see aasta saab olema väga pikk, kuid samas liiga lühike. Kõik sõltub vaatevinklist. Minul, kui uude ja põnevasse keskkonda minejal, ei tundu see aeg üldse nii pikk kui neil, kes jäävad vanasse rutiini. Iga päev toob midagi uut- kõigile. Minu jaoks on see lihtsalt kordades märgatavam, olles võõral pinnal, esialgu tundmatuses. Sinul, kallis sõber, kes sa pead ikka käima koolis-tööl, on see aeg võrdlemisi pikk, kuid lõppude lõpuks teame ju, et aeg on suhteline. Nii väidab teada-tuntud füüsik Albert Einstein.( Kes teadupärast oli Saksamaise päritoluga :)



Hmm.. 10 päeva ja ma pole veel alustanud pakkimist. Mu sõbranna ütles kohe, et ma jätan selle kindlasti viimasele hetkele. Jah kullake, sul oli jälle õigus. Tead mind liiga hästi- olen lihtsalt sellise viimase hetke inimene. Võibolla tabab mind reisieelne elevus alles 4.augustil ja ehk siis saan kõik asjad valmis. Eks me seda näe, aga nautige veel suve ja... kohtume Folgil!
Päikest!

esmaspäev, 1. juuli 2013

ELO 28-30 juuni

Nii, esimese asjana mainin ära, et see oli väga-väga lahe. Ma sain kõikidele oma senistele küsimustele vastuse ja palju lisaks. Õpilasi, kes 2013/14 välismaale lähevad, on 84. Päris korralik arv Eesti kohta, kuid mitte aastate suurim. Koos YFU vabatahtlikega (korraldajad e. tiimarid) oli meid üle 100. Paras seltskond oli koos- väga erinevad inimesed, keda ühendas YFUga aastaks välismaale õppima minek. Kõige rohkem valmistas rõõmu, et inimesed olid nii sõbralikud ja avatud. Kõik VÕPid (vahetusõpilased) olid jagatud piirkondade järgi kodugruppideks. Mina olin Saksamaa 2's, sest ma lähen ilma keelelaagrita.

Teemad, mida käsitlesime:

  1. Motivatsioon ja ootused- mida loodame ELOlt ja mis on meie hirmud seoses ELOga.
  2. Kultuur- rahvaste erinevad tervitused, mõtteviisid, stereotüübid.
  3. Vahetuskogemus- meie kodugrupi juhendajad vastasid küsimustele seoses vahetusaasta ja Saksamaaga, rääkisid oma kogemustest.
  4. Kodugrupp- saime teha päevast ülevaate ja küsida veel küsimusi, millele ei olnud vastust saanud, tagaside saamiseks joonistasime iga õhtu smailisid lehekesele. :)
  5. Kommunikatsioon- kuidas suhelda, kellega suhelda, kellega mitte suhelda.
  6. Probleemide lahendamine I- teoreetiline pool, kelle poole probleemide korral pöörduda, vahetusaasta eeldatava tujuskaala joonistamine, palju juttu vahetusaasta kogemustest, mis oli väga huvitav.
  7. Reeglid- tähtsamad YFU reeglid, mis saab nende rikkumisel.
  8. Probleemide lahendamine II- näiteprobleemide lahendamine grupis.
  9. Piirid- isiklikku ruumi tungimisega seotud probleemid ja mida sellisel juhul teha.
  10. Kodugrupp- sama, mis eelmine kord ning lisaks individuaalsed vestlused.
  11. Simulatsioon- mäng, kus pidime õppima selgeks ühe kultuuri ja kohanema teise kultuuriga.
  12. Kindlustus- millised kindlustused meil on ja mida see katab.
  13. Reisikorraldus- põhiliselt lendamisega seotud info.
  14. ELO kokkuvõte- sama grupiga, mis oli esimese teemaga, andsime tagasisidet kogu ELO kohta.
  15. Kodugrupp- rääkisime niisama ja kirjutasime kirja iseendale. Selles olid meie ootused vahetusaastaks, soovid, eesmärgid ja kõik muu, mida sinna kirjutada soovisime. Kiri läks ümbrikusse, mille saame kätte järgmine aasta, kui oleme vahetusaastalt tagasi.
  16. Vabatahtlikkus- miks hakkasid meie tiimarid vabatahtlikeks ja mida see nende jaoks tähendab/mida nemad sellest saavad. 
Lisaks sellele oli palju meelelahutust ja muid toredaid asju:

  • Õhtune meelelahutusprogramm, mis kestis 2 h ja sisaldas väga lahedaid seltskonnamänge
  • Pommirünnakud- kui keegi tiimaritest karjus "pommirünnak", siis pidi koheselt pikali maha viskama :D seda juhtus ikka päris tihti ja igal pool (koridorides, klassiruumides, sööklas) 
  • Vahetusaastaga seotud olukordade/juhtumitega näidendite tegemine. Igale grupile anti üks lugu, kuid aega oli vähe. Meie näidend tuli väga absurdne, kuid naerdi terve etteaste vältel, ning me saime esimese koha. :D
  • Söömine- me saime kohutavalt palju süüa :D Hommiku-, lõuna- ja õhtusöök ning kohvipaus, mis kestis 1h. Söök oli väga maitsev ja mõeldud oli ka taimetoitlastele.
Minu kunstnikest toakaaslased Jenny ja Hanna. Secret photographer :P